Ефективні способи відновлення слизової носа
Содержание
Слизова носа виконує важливі функції і захищає верхні дихальні шляхи від забруднення і переохолодження. І тому її пошкодження можуть порушувати дихання і викликати сильний дискомфорт. Але відновити слизову цілком можливо, якщо використовувати ефективні і перевірені способи.
Причини пошкоджень слизової оболонки носа
Слизові оболонки називаються так неспроста: вони виробляють слиз, яка виконує безліч важливих функцій, в залежності від локалізації ділянки. Так, носова порожнина бере безпосередню участь у диханні і очищає повітря, а також підтримує оптимальну температуру. Але, на жаль, оболонка може постраждати від впливу деяких негативних чинників. До них відносяться наступні:
- Тривале застосування судинозвужувальних крапель. Вони знижують природний тонус слизових оболонок, пошкоджують їх і порушують кровопостачання.
- Тривале використання антигістамінних препаратів також негативно впливає на слизові оболонки і сприяє їх витончення.
- Хронічні захворювання порожнини носа, зокрема риніт. При ньому спостерігається запалення, провокує пошкодження оболонок носової порожнини.
- Алергічні реакції. Основне навантаження припадає саме на ніс і його слизові, адже витають в повітрі алергени під час дихання відразу ж потрапляють сюди і сприяють подразненню і витончення вистилає шару.
- Механічна дія, наприклад, при грубому і необережному очищення носових ходів.
- Деякі ендокринні захворювання. При них спостерігаються порушення обмінних речовин, які погіршують харчування слизових оболонок, що негативно позначається на їх стані.
- Несприятливі кліматичні умови, наприклад, надмірно сухе холодне повітря.
- Пошкодження оболонки носових ходів з-за забрудненого повітря, наприклад, сильно запиленого.
- Несприятлива екологічна обстановка: смог, загазованість повітря.
- Праця у шкідливих умовах: вдихання хімічних парів, контакти з агресивними речовинами.
- Деякі патології будови носових ходів.
- Шкідливі звички: куріння, вживання наркотиків (особливо шляхом вдихання).
Як виявити проблему?
З’ясувати, що слизова носа пошкоджена або стоншена, дозволять такі неприємні симптоми:
- печіння та свербіж у носі, посилюються при перепадах температур, різкі запахи;
- зниження або повна втрата нюху;
- часте чхання;
- утруднене дихання або закладеність носа (як одного носового ходу, так і обох відразу);
- поява кірочок на стінках носових ходів (їх відділення може заподіювати дискомфорт або хворобливі відчуття);
- часті носові кровотечі, пов’язані з витончення слизової оболонки та близьким розташуванням капілярів;
- відчуття стягнутості, сухості.
Відновлення слизової
Як швидко відновити слизову носа? Для цього потрібно відвідати лікаря-отоларинголога, який допоможе з’ясувати і усунути причини пошкодження і стоншування. Ефективна комплексна терапія може включати кілька напрямків, і основні розглянуті нижче.
Медикаментозні препарати
Для відновлення слизової оболонки носа в домашніх умовах застосовуються засоби наступних груп:
- Гомеопатичні препарати, такі як «Эдас-131», «Туя ГФ», «Делуфен», «Еуфорбіум» та інші подібні.
- Краплі та інші засоби на основі олій. До них відноситься «Піносол», який містить олії м’яти, евкаліпта і сосни, ацетат токоферолу і тимол. Також в аптеках можна знайти назальні краплі «Піновіт», що є аналогом попереднього описаного кошти.
- Ліки на основі сольових розчинів або очищеної морської води. Їх компоненти володіють антибактеріальними, регенеруючі, зволожуючі, що очищають і антисептичними властивостями, які сприяють відновленню пошкоджених стінок носових ходів. В дану групу входять «Аква Маріс», «Долфін», «Физиомер», «Салін». Але при порушенні цілісності оболонок і значних пошкодженнях подібні препарати можуть погіршити стан, тому застосовувати їх слід помірковано і обережно.
- Окремо варто виділити «Деринат». Він містить дизоксирибонуклеат і хлорид натрію і володіє вираженим імуномодулюючим ефектом, забезпечує захист від патогенних мікроорганізмів, запускає процеси регенерації, відновлення і репарації, а також утворює на оболонках захисний бар’єрний шар і перешкоджає їх подальшим пошкоджень.
- «Сиалор» – це аналог протарголу, який є компонентом на основі срібла. Засіб володіє протизапальними, ранозагоювальними і антисептичними властивостями, завдяки яким може застосовуватися при виснаженні слизових і риніті.
Фізіотерапія
Для відновлення слизової оболонки носа можуть призначатися і фізіотерапевтичні процедури. Так, ефективна ультразвукова дезінтеграція, при проведенні якої використовується спеціалізований апарат, що випромінює ультразвукові хвилі і впливає на носові ходи. Такий спосіб дозволяє коагулювати судини і тим самим зменшувати обсяги ушкоджених слизових і розширювати ходи.
Ще один вживаний метод – це кріотерапія. При такій процедурі верхні шари пошкоджених оболонок заморожуються допомогою рідкого азоту і руйнуються, що в подальшому сприяє регенерації і утворення нових здорових клітин. У деяких випадках для повного відновлення потрібно проведення декількох сеансів.
Домашні рецепти
Спробуйте використовувати такі народні засоби, як:
- Регенеруючі і протизапальними властивостями володіє сік алое. Для його отримання лист рослини покладіть на добу в холодильник, потім подрібніть і відіжміть рідина. Закапуйте її в кожний носовий ходу по краплі двічі на день.
- Можна використовувати для змазування порожнини натуральні масла, наприклад, обліпихова, персикову, оливкову.
- Настій прополісу на молоці. Закип’ятіть склянку молока, занурте в нього столову ложку подрібненого прополісу. Залиште суміш на три години, накривши кришкою. Процідіть рідину і закопуйте по парі крапель у кожен носовий хід кілька разів в день. Зберігається засіб в холодильнику, але перед застосуванням нагрівається.
- Подрібніть цибулину, вичавте сік, змішайте з такою ж кількістю натурального меду і використовуйте цю своєрідну мазь для регулярних змазувань.
- Можна промивати ніс відварами трав, приготованими на основі ромашки, шавлії, кори дуба, мати-й-мачухи і деяких інших лікарських рослин. На склянку води потрібно одна-дві столові ложки сировини. Склад кип’ятити десять хвилин, настояти годину, проціджують і використовується двічі на добу.
Залишається лише нагадати, що стоншена і пошкоджена слизова носа – це не тільки дискомфорт, але і порушені дихання та нюх. Відновіть її вчасно, щоб жити нормальним життям.
loading…
loading…
- https://fsetyt com ua/effektivnye-sposoby-vosstanovleniya-slizistoj-nosa/
- Що можна побачити і чим зайнятися в Гуанчжоу?
- Нових «Людей Ікс» зніме сценарист «Фантастичної четвірки» Саймон Кінберг; Лоуренс, Фассбендер, Макевой і Тернер повернуться до своїх ролей
- Microsoft представила оновлений логотип Skype, строгий і без «хмарки»
- Восени Microsoft випустить істотно перероблену систему Xbox Live Avatars 2.0 з багатими можливостями кастомізації персонажів
- Плюси і мінуси кухні білого кольору