Огляд смартфона Sony Xperia XZ Premium: 4К екран і запис відео зі швидкістю 960 FPS

21408 Огляд смартфона Sony Xperia XZ Premium: 4К екран і запис відео зі швидкістю 960 FPS

Содержание

Обзор смартфона Sony Xperia XZ Premium: 4К экран и запись видео со скоростью 960 FPS

Кілька останніх флагманів Sony були, як кажуть, непоганими. Вони могли занурюватися у воду, добре знімали і не поступалися в продуктивності конкурентам. Але незважаючи на це, пристрої не стали популярними. В цьому році в лінійці Xperia є в якомусь сенсі блискучий флагман – XZ Premium (продовження моделі Z5 Premium, що з’явилася в 2015 році). Кілька його особливостей і можливостей на папері значно перевершують топові пристрої суперників. Давайте розбиратися, наскільки це помітна різниця в реальному використанні.

Моделей в лінійці: 2

Комплектація і перші враження

Любителям анбоксинга тут робити практично нічого, адже флагманський гаджет поставляється у звичайній коробці з парою логотипів Xperia. У комплекті зі смартфоном є кабель і зарядний пристрій. На жаль, нам дістався тільки сам апарат і кабель, блок живлення відсутній.

Огляд смартфона Sony Xperia XZ Premium: 4К екран і запис відео зі швидкістю 960 FPS

Що дійсно незвично, так це сам смартфон. У нас побував «дзеркальний» варіант. Абсолютно всі, хто бачив пристрій вперше відзначили блискучий корпус. Певного WOW-ефекту виробник явно домігся. Друге, що відразу помітно — чистим пристрій буде тільки після коробки. І підтримувати його в первозданному вигляді швидко набридає. В повсякденному використанні він практично завжди буде покритий відбитками пальців і дрібними соринками з кишень.

Дизайн і зручність використання

Описувати смартфони Sony з кожним роком стає все більш нудною завданням, адже їх зовнішність практично не змінюється. Так, розташування окремих елементів відрізняється від моделі до моделі, але помітити ці зміни зможуть тільки затяті фанати бренду. В іншому, абсолютно нічого нового. І тим не менш, виглядає гаджет, на мій погляд, гідно. Крім «дзеркального» варіанту є класичний чорний і рожевий кольори оформлення корпусу.

Складається XZ Premium з трьох основних матеріалів: передня і задня панелі скляні (Gorilla Glass 5 з обох сторін), верхня і нижня частини зроблені з алюмінію, а з боків – пластик. При цьому не можна сказати, що виглядає це все погано або має недоліки складання. Інша справа, це практичність. Адже пристрій досить велике і слизьке. Закривати його чохлом не сильно хочеться, але для збереження все ж не завадить. Щоправда, в такому разі і без цього великий смартфон стане ще більше. Адже його розміри становлять: 156×77×7,9 мм, а вага — 191 грам. Глобально, це розміри рівня iPhone 7 Plus, так і діагоналі дисплеїв однакові – 5,5 дюймів.

Огляд смартфона Sony Xperia XZ Premium: 4К екран і запис відео зі швидкістю 960 FPS

Естетам, які люблять акуратні кути і непомітні рамки, явно не намагалися догодити. Якщо боковини ще приємно потрапляють в долоню, то нижні відшліфовані межі на металі досить гострі. В той час, як більшість виробників намагаються зробити рамки навколо дисплея все менше, Sony пішла по стопах Apple і не поскупилася на «обгортку» дисплея. Але це дозволило розмістити фронтальні стереодинаміки, які ще й нічим не перекриваються під час перегляду відео або ігор.

З кнопками виробник відзначився двічі. По-перше, сканер відбитка пальця знаходиться в клавіша включення, яка розташована збоку. Дуже незвичайне рішення, адже практично всі інші виробники розмістили датчик або на «спинці», або під дисплеєм. До того ж, варіант не самий зручний, але звикнути до нього можна, тим більше сам сканер відмінно працює. По-друге, у Sony все ще є двопозиційна кнопка для управління камерою. Складно сказати, наскільки цей варіант краще, ніж просто тапнути по екрану, але приємно мати вибір. Всі інші елементи управління розташовані у звичних місцях і довго шукати не доведеться.

Дивіться також:  Twitter заборонив акаунтів Russia Today і Sputnik розміщувати рекламу

Не найзручніші межі знизу і зверху не кращим чином відчуваються в руках. Та й розмір смартфона такий, що не в кожну кишеню його зручно покласти. Практичним корпус теж не назвати, адже він дуже мазкий, а на ударостійкість його перевіряти сильно не хотілося б. Є влагоусточивость (IP65/68), але повністю занурювати гаджет під воду не можна, хоча дощ він повинен пережити без особливих проблем.

Дисплей

У корпус Xperia XZ Premium можна було вмістити екран більшої діагоналі, але в Sony зупинилися на 5,5-дюймової матриці. І головне в ній — це дозвіл, який досягає значення 4К (3840×2160 пікселів), при цьому щільність пікселів складає вражаючі 800 точок на дюйм. Дисплей XZ Premium дійсно демонструє дуже четку картинку, але на мій погляд, будь тут Full HD, великої різниці це не відіграло б. Але важливо відзначити, що весь інтерфейс, програми, фото і відео перерисовываются (апскейлятся) під дозвіл 4К. Це важлива відмінність від Z5 Premium, у якого, навпаки, інтерфейс і програми перересовывались під Full HD, а максимальний дозвіл було доступно тільки для відео.

Огляд смартфона Sony Xperia XZ Premium: 4К екран і запис відео зі швидкістю 960 FPS

Крім цього, у XZ Premium є підтримка HDR (поряд з технологіями TRILUMINOS Display і Dynamic Contrast Enhancer), що дозволило підвищити якість зображення. Якщо раніше з матрицями Sony був сенс у зміні налаштувань відображення кольорів, то зараз такої необхідності немає. Картинка не холодна, на око трохи тепліше норми. Та навіть із цим, у порівнянні з іншими добре відкаліброваним екранами, поміняти нічого не хочеться. А якщо знадобиться, в налаштуваннях є можливість вибрати стиль з гамою або «підкрутити» RGB. Суб’єктивно, стандартний режим відображення дуже гарний і не вимагає ніяких втручань.

Огляд смартфона Sony Xperia XZ Premium: 4К екран і запис відео зі швидкістю 960 FPS

Точно також дисплею Xperia XZ Premium вистачає підсвічування для будь-яких ситуацій. Більш того, датчик освітлення працює ідеально. За проведений зі смартфоном час жодного разу не виникло бажання підтягнути підсвічування. До сенсора теж ніяких претензій. Напевно, єдине, чого не вистачило, це «вечірнього» режиму, який знижував відображення відтінків синього. Така функція доступна вже в багатьох навіть недорогих пристроях і в преміальному смартфоні вже очікуєш таке отримати «з коробки».

Звук

Як раніше згадувалося, Xperia XZ Premium оснащений двома динаміками. Вони не дуже підходять для прослуховування музики, тим не менш, звучать досить голосно. Але для перегляду відео їх більш ніж достатньо: звук спрямований на користувача з двох сторін, з-за широких рамок немає проблеми з перекриттям і спотвореннями. Для музики все ж доведеться скористатися навушниками. Наприклад, мої Ultimate Ears зі смартфоном звучать відмінно, навіть програючи звичайні mp3-файли.

Огляд смартфона Sony Xperia XZ Premium: 4К екран і запис відео зі швидкістю 960 FPS

Для розмов, звичайно ж, апарат теж добре підходить. Так як розмовний динамік є одним з двох основних, почути співрозмовника можна без особливих зусиль. Мікрофон передає трохи більше шуму, ніж хотілося б, але нічого критичного в цьому немає.

Апаратна платформа і ЗА

Всередині у Xperia XZ Premium все як годиться: восьмиядерний Qualcomm Snapdragon 835 з відео Adreno 540. Об’єм оперативної пам’яті складає 4 ГБ, а накопичувач ємністю 64 ГБ можна доповнити картою пам’яті до 256. Правда, якщо знадобиться скористатися двома SIM-картами, то доведеться задовольнятися тільки вбудованим сховищем. Зате продуктивність на сьогоднішній день, можна сказати, топова.

У тестах вже показуються такі значення, які просто немає сенсу з чимось порівнювати. Флагманські пристрої дійсно потужні і навантажити їх стає складно, якщо працює так, як потрібно. У випадку з Xperia XZ Premium враження залишилися тільки позитивні. Починаючи з простих додатків, закінчуючи перепрыгиванием від ігор до месенджерів і назад, смартфону все дається легко. Він навіть особливо не нагрівається при цьому. Природно, користуватися таким пристроєм дуже сподобалося.

Дивіться також:  Величезні сережки — актуальний тренд

Огляд смартфона Sony Xperia XZ Premium: 4К екран і запис відео зі швидкістю 960 FPS

На тестовому апараті встановлений Android 7.1.1 c практично стоковим інтерфейсом, який доповнюють лише деякі надбудови від Sony. Це попередньо встановлені фірмові програми для новин та роботи з мультимедіа, а також пошук по системі, який можна викликати свайпом вниз по робочому столу.

В цілому, працює пристрій практично ідеально. Інтерфейс промальовується без видимих затримок, а анімація здається навіть більш швидкою, ніж треба. З іншого боку, якщо порівнювати з топовими гаджетами інших виробників, то нічого надприродного в XZ Premium немає, продуктивність і доступний «софт» нічим не обіграють суперників. Сьогодні практично всі топові моделі працюють швидко.

Автономність

У Xperia XZ Premium встановлений акумулятор ємністю 3230 маг. За час використання апарату він без проблем витримував день роботи. Навіть з довгими поїздками і включеним навігатором, смартфон впевнено дотягував до ночі з невеликим запасом заряду. Час роботи екрана при цьому становило 5,5 годин в день.

Огляд смартфона Sony Xperia XZ Premium: 4К екран і запис відео зі швидкістю 960 FPS

У тесті PCMark результат дуже хороший 8 годин 17 хвилин. Дізнатися, скільки часу йде на повну зарядку від комплектного ЗУ, у нас, на жаль, не було можливості. Але враховуючи підтримку QuickCharge 3.0, можна припустити, що довго чекати не довелося б. А на випадок, якщо розетки під боком не знайшлося, у Sony залишилися режими енергозбереження STAMINA: звичайний і «ультра», який не просто трохи обмежить процесор, а зовсім залишить доступ до ліченим додатками і відключить всі, крім стільникового зв’язку.

Камери Xperia XZ Premium

Ще однією «фішкою», виділяє Xperia XZ Premium на тлі решти, стала камера. І якщо дозвіл сенсорів навряд чи здивує (19 МП дісталося основній камері і 13 – фронтальною), то можливість робити уповільнені ролики зі швидкістю 960 FPS – звучить вражаюче. Але почнемо по порядку.

Огляд смартфона Sony Xperia XZ Premium: 4К екран і запис відео зі швидкістю 960 FPS

Основна камера Xperia XZ Premium спочатку робить знімки в дозволі 17 МП з співвідношенням сторін 16:9. Фотографії вдень виходять відмінні. Переглядати їх на великому моніторі одне задоволення. Окремі знімки виходять дуже яскравими і чіткими. Але переконатися в результаті краще на місці, сенсор, наприклад, може пересвітити небо. Незважаючи на те, що камера дійсно дуже швидка (як і обіцяли на презентації) і володіє 5-осьовим стабілізатором, у неї не завжди виходить зробити чіткий кадр, особливо, якщо є рухомі об’єкти. Увечері кількість браку на знімках збільшується, провиною чому робота автофокусу, а в приміщенні при штучному освітленні не завжди правильно визначається баланс білого.

Але не це найцікавіше, адже камера Xperia XZ Premium може не просто записувати 4К-відео і досить гладке Full HD при 60 кадрах, а знімати вже дуже сповільнене відео зі швидкістю запису 960 кадрів/с в дозволі 720р. Єдине обмеження – момент для уповільнення буквально доведеться ловити. Принцип такий: вибираєте режим, починаєте запис, і в потрібний момент натискаєте на кнопку уповільнення. Після цього запису буде 6-секундне slo-mo. Запис сповільненого відео відбувається протягом 0,182 секунд, що обмежена пам’яттю самого модуля камери, без останньої Sony не вдалося б реалізувати швидкість запису 960 FPS, в компанії дану технологію називають Motion Eye. При цьому для самого запису просто необхідний хороший джерело світла, інакше ролик буде темний і галасливий.

Дивіться також:  Беременная Джамала показалась без макияжа в окружении тюльпанов

Приклад запису Full HD-відео днем:

Приклад запису Full HD-відео ввечері:

Приклад запису 4К-відео:

Приклад сповільненої зйомки:

Дозвіл фронтальної камери Xperia XZ Premium трохи більше того, що встановлено в деяких топових гаджетах конкурентів, як основний сенсор. Промахується камера тільки тоді, коли починає темніти. Тоді кадр може вийти змащений. Тому на селфи іноді може піти більше однієї спроби. В іншому, фронтальна камера не розчарувала.

Огляд смартфона Sony Xperia XZ Premium: 4К екран і запис відео зі швидкістю 960 FPS

Працювати з додатком камери досить просто. Воно не перенасичене різними налаштуваннями. Зміна режиму і перемикання між камерами здійснюється простими свайпамі. Головне, що запускається програма практично моментально, і ви відразу готові знімати. Це досить круто. За традицією, не обійшлося і без режиму доповненої реальності з динозавром та іншим.

4

Оцінка ITC.UA

Плюси: продуктивність, стереодинаміки, дисплей, камери і уповільнена зйомка, автономність і швидка зарядка

Мінуси: великі рамки, мазкий корпус, не самий практичний і зручний дизайн

Висновок: Флагманський Sony Xperia XZ Premium вийшов хорошим пристроєм. У нього відмінний дисплей, висока продуктивність і автономність, а якщо звикнути до дрібних примх камери, то можна робити якісні знімки. Але все це впирається у відверто великий і не самий зручний корпус. І враховуючи ціну вище 20 000 грн, поки найсильнішим перевагою апарату на тлі конкурентів є запис slo-mo.

Технічні характеристики

Обзор смартфона Sony Xperia XZ Premium: 4К экран и запись видео со скоростью 960 FPSSony Xperia XZ Premium G8142 Chrome
19 999 − 23 999 грн
Порівняти ціни
ТипСмартфон
Встановлена ОСAndroid 7.1 (Nougat)
Оперативна пам’ять, ГБ4
Вбудована пам’ять, ГБ64
Слот розширенняmicroSDXC (до 256 ГБ)
Тип SIM-картиNano-SIM
Кількість SIM-карт2 (або 1 SIM + карта пам’яті)
ПроцесорQualcomm Snapdragon 835
Кількість ядернемає даних
Частота, ГГцнемає даних
Акумуляторна батарея3230 мАч (знімається) з технологією Qualcomm® Quick Charge 3.0
Діагональ, дюймів5,5
Дозвілнемає даних
Тип матриціIPS
PPIнемає даних
Датчик регулювання яскравості+
Іншезахисне скло Corning® Gorilla® Glass 5, 4K HDR, TRILUMINOS Display, технологія X-Reality, придушення шуму, поліпшення текстури і контурів, відновлення пікселів, технологія динамічної контрастності Dynamic Contrast Enhancer
Основна камера, Мп19
Відеозйомка4K 960 кадрів/с
Спалах+
Фронтальна камера, Мп13
Високошвидкісна передача данихGSM GPRS/EDGE (2G), UMTS HSPA+ (3G), LTE (4G) Cat16 зі швидкістю передачі 1 Гбіт/с3
Wi-FiMiracast
Bluetooth5.0
GPS+ (A-GNSS, ГЛОНАСС)
IrDA
FM-радіо+
Аудіороз’єм3,5 мм
NFC+
Інтерфейсний роз’ємUSB 3.1 (USB Type-C)
Розміри, мм156x77x7,9
Вага, г195
Захист від пилу та вологиIP65/68
Тип корпусумоноблок (нерозбірний)
Матеріал корпусускло, нержавіюча сталь
Тип клавіатуриекранний введення
ЩеРозпізнавання відбитків пальців. Технологія поліпшення звуку DSEE HX. Поліпшене потокове відтворення по Bluetooth. Технологія шумозаглушення. S-Force Front Surround тривимірне звукове поле. Технологія автоматичної оптимізації аналізує тип навушників. Функція Virtual Phones Technology (VPT) імітує об’ємне звучання в навушниках. Функція Clear Audio+. Еквалайзер. Clear Bass. Функція «Дії Xperia» допомагає скоротити список справ. Технологія Smart Cleaner для ефективної роботи. Розрахунок рівня заряду. Технологія адаптивної зарядки Qnovo. Функція Battery Care. Відстеження стану акумулятора в реальному часі. Дистанційне відтворення PS4.
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Новини)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сейчас читают:


top