Як самостійна держава Абхазьке царство сформувалося в VIII столітті, добившись незалежності від Візантії. З тих пір на абхазькій землі залишили свій слід грецькі колонізатори і візантійські завойовники, арабські кочівники і османські орди. Маленька республіка може запропонувати гостям велику програму під назвою “Пам’ятки Абхазії”, причому природних скарбів в ній буде навряд чи менше, ніж рукотворних.
Складати топ самих-самих туристичних місць в Абхазії особливо складно. Невелика її територія буквально нашпигована цікавими об’єктами, але найбільш відвідуваною була і залишається ця п’ятірка:
Високогірне озеро Ріца легко обійти навколо буквально за пару годин. Воно розташоване на північному заході Абхазії в глибокому лісистому ущелині. Його головна особливість – зміна кольору води в залежності від сезону, а тому на фото Ріца завжди виглядає по-різному.
Новоафонский монастир був заснований в 1875 році монахами з обителі святого Пантелеймона в Греції. Місце для його будівництва було вибрано біля підніжжя Афонської гори.
Історія Ботанічного саду Сухумі налічує майже два століття. Тут зібрано близько п’яти тисяч видів рослин, а головною ботанічної пам’яткою Абхазії називають трьохсотрічну кавказьку липу.
Незважаючи на незнайоме багатьом назву, Гегскій водоспад бачив майже кожен російський житель. Правда, відбувалося це під час перегляду популярного серіалу про Шерлока Холмса. Саме на краю цієї ревучий стромовини герой Ліванова боровся в смертельній сутичці з лиходієм Моріарті.
Стара Гагра сповнена затишними вуличками, архітектурними шедеврами минулих років, але Гагрського колонада – спорудження особливе. Багатоарочна конструкція вважається головним символом курорту протягом багатьох десятиліть.
Подивитися визначні пам’ятки Абхазії легко і просто. Республіка дуже невелика і навіть найвіддаленіші з них розташовані всього в парі годин їзди від Гагри або Піцунди. Перш ніж відвідувати храми, важливо дізнатися правила візиту і особливості дрес-коду. Опис найважливіших пам’яток є в багатьох путівниках.
Цікавий і корисний відпочинок багато в чому залежить і від того, де туристу доводиться обідати і вечеряти. Відгуки про курортних ресторанах часто стають причиною, по якій мандрівники вибирають місце для трапези, і в цьому сенсі легендарний “Гагріпш” завжди був на висоті.
Список підприємств громадського харчування в Абхазії дуже великий, але саме в цей ресторан прагне потрапити кожен гість в Гаграх. Заклад очолює рейтинг по праву: його історія налічує понад століття, а засновником ресторану був сам принц Олександр Ольденбургский.
За час свого перебування “Гагріпш” побачив всяке. Його інтер’єри і меню змінювалися на догоду наступаючим епох і політичних реалій, але по-кавказьки щедре меню і унікальний сервіс залишалися на висоті незалежно від часу і суспільного ладу.
Ціни в головному ресторані міста можуть здатися досить негуманними, але обід або вечерю тут – це ще й цікава екскурсія в минуле, де “Гагріпш” був улюбленим закладом Шаляпіна і Чехова, Сталіна і Буніна.
Вирушаючи на озеро Ріца, прихопіть теплий одяг. В умовах високогір’я значно прохолодніше, ніж на узбережжі.
Екскурсію до гегском водоспаду можна влаштувати в рамках поїздки на озера Блакитне і Ріца.
Середній рахунок на людину в ресторані “Гагріпш” становить від 25 $.
Улюблене місце дітлахів в Гаграх – місцевий аквапарк, побудований прямо на приморській набережній. Його гірки і басейни, атракціони і кафе притягають щодня безліч відвідувачів різного віку. Для найсміливіших в аквапарку побудована 100-метрова гірка “Віраж”, а малюкам подобається плескатися в басейні, де глибина не перевищує півметра і водичка добре прогрівається.