Австрія – держава в центрі Європи. На півночі межує з Чехією, на північному сході – зі Словаччиною, на сході – з Угорщиною, на півдні – зі Словенією, Італією і Швейцарією, на заході – з Ліхтенштейном, Швейцарією і Німеччиною.
Найбільші річки – Дунай, Мур, Драва, Зальцах і Інн. У країні багато гірських озер.
Приблизно 70% площі країни займають Альпи. Найвища точка Австрії – двоголова вершина Гросглокнер (3997 м).
Австрія – парламентська республіка. Главою держави є Федеральний президент, що обирається на 6 років. Уряд очолює Федеральний канцлер. Урядовці призначаються президентом. Парламент Австрії – двопалатні Федеральні збори, яке складається з Федерального ради та Національної ради.
Державна мова: німецька (з австрійською вимовою)
Мова австрійця відрізняється від мови німця як словниковим запасом, так і вимовою, наголосами і ритмом. Місцеві діалекти особливо сильно виражені у сільських жителів альпійських районів, яких німці розуміють насилу.
Близько 78% населення складають католики, 5% – протестанти, 2% – мусульмани, 12% – атеїсти.
Міжнародна назва: EUR
Найбільш вигідний курс обміну в банках.
Іноземні конвертовані валюти, дорожні чеки і т.д. обмінюються на євро у всіх банках і поштових відділеннях по офіційному курсу, що встановлюється Віденською біржею.
В обмінних пунктах на вокзалах і в аеропортах до цього курсу робиться невелика надбавка за проведення операції обміну, але вони відкриті сім днів в тиждень з 8 до 20 годин.
Напевно при слові “Австрія” ви відразу ж подумаєте про Відні, вальсі, і, безумовно, про смачні яблучному віденському штрудель, адже віденська випічка – одна з найшикарніших в світі ….
Чайові складають 5% від вартості замовлення, у великих ресторанах прийнято залишати 10% від суми рахунку. Офіціант обов’язково поверне здачу по рахунку, і вже після цього треба залишити чайові. У барі і кафе можна залишити дрібні монети. У вуличних кафе чайові не дають. Таксистові прийнято залишати 10% понад лічильника, можна просто залишити дрібні гроші із здачі.
Для в’їзду потрібна віза.
Години роботи музеїв різні для різних музеїв. Вихідний день для музеїв, як правило, в понеділок.
Звичайні часи роботи магазинів – з 9.30 або 10 до 18 год. Перерва – з 12 до 13 год. Або 13.30. Багато продуктові магазини і булочні відкриваються рано вранці – в 7 або в 7.30. Великі центральні магазини у великих містах працюють без перерви. В суботу магазини працюють до 12 або 13 год.
Традиційний вихідний в перукарнях – понеділок.
Банки відкриті в будні дні. Години роботи з 8 до 12 годин і з 13.30 до 15 годин. У четвер банки закриваються в 17.30.
Іноземні туристи, які постійно проживають поза ЄС, при покупці товарів на суму понад 75 євро можуть отримати повернення ПДВ (детальніше) (в Австрії ПДВ-32%), якщо ці товари вивозяться в ті країни, які не є членами ЄС.
Щоб отримати повернення в розмірі приблизно 13% від ціни потрібно:
1. Вимагайте в магазинах, що мають серебрянно-блакитний знак “TAX FREE-Free Shopping”, при покупці чек Tax-free разом з конвертом.
2. Цей чек повністю заповнюється продавцем.
3. Перед від’їздом чек Tax-free, рахунок-оригінал і товар повинні бути пред’явлені митниці. Митник ставить штемпель на чек. Увага: без відмітки митниці повернення грошей не відбувається!
4. Гроші можуть бути повернуті прямо на місцях виплати в аеропортах, на вокзалах і прикордонних пунктах, які вказані на конверті Tax-free. На більшість предметів мистецтва, колекціонування, книги і продукти харчування повернення за вирахуванням комісійних – 6-8% від покупної ціни.
З Австрії можна привезти зальцбурзький шоколад і імбирні пряники, австрійські вина, тірольські костюми і пальто, фарфор заводу Аугартен і кришталеві вироби Сваровські, тірольські дзвіночки і скляні кульки зі сніговими пластівцями всередині.
Останнім часом зросла кількість таких злочинів, як кишенькові крадіжки, крадіжки сумок та іншого особистого майна.
Аварійна служба – 120
пожежна служба – 122
поліція – 133
швидка допомога – 144