Корисні властивості рослини плаун булавовидний

17820 Корисні властивості рослини плаун булавовидний

Содержание

Цілющі властивості трав відомі ще з давніх часів. Коли-то рослини були єдиним способом лікування різних хвороб. Знання та багаторічний досвід передавався у спадок не одному поколінню, і успішно дійшов до нас. Незважаючи на велику кількість лікарських засобів в аптеках, багато людей продовжують довіряти лікувального зілля, створеним самою природою. Одним з таких є плавун булавоподобный. В чому полягає його користь, і про правила застосування цієї рослини, розповімо нижче.

Корисні властивості рослини плаун булавовидний

Природний лікар

Плаун булавовидний є багаторічним вічнозеленою рослиною, зовні нагадує хвойні гілки. Незважаючи на отруйні компоненти, його активно використовують для приготування різних лікувальних препаратів. Для цього збирають наземну частину трави.

Її спори мають багатий склад, першу половину якого складають ліпіди, а другу ‒ різні кислоти, полісахариди, речовини, які за своїм складом подібні до гормонів. Але позитивну дію на організм обумовлено як раз іншими компонентами – отруйними (в основному, алкалоїдами).

Основні корисні властивості полягають у здатності до усунення таких проблем, як:

  • хвороби сечостатевої системи;
  • захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • хвороби органів дихання;
  • рани і різні дерматологічні проблеми;
  • алкоголізм.

Як використовують?

Корисні властивості рослини плаун булавовидний

Застосування плауна булавоподобного можливо в декількох варіантах: відвар, порошок, настій або чай.

  1. Як антисептичний засіб для лікування мокнучої екземи, пролежнів, опіків, ран використовують подрібнений порошок верхніх пагонів ‒ липикодий. Для цього їх потрібно зібрати, висушити і подрібнити. Порошок швидко зніме біль, свербіж і охолодить запалені ділянки шкіри. Також він є прекрасною присипкою для позбавлення від дитячих попрілостей.
  2. При спазмах шлунка, а також запаленнях сечового міхура готують чай. Для нього знадобляться гілочки трави, які потрібно заварювати, виходячи з пропорції 40 г сухої сировини на 1 л води.
  3. Настій підійде і для зняття запалення при захворюваннях сечостатевої системи (циститі, каменях і болях в нирках і сечовому міхурі). Потрібно заварити 2 ст. л. сухих гілочок у 500 мл окропу, дати трохи прокипіти, зняти і дочекатися повного охолодження. Після процідити і приймати тричі на день по 1 глотку.
  4. При проблемах з органами дихання необхідно приймати більш концентрований відвар. Для нього 1 ст. л. заливають 200 мл води і кип’ятять кілька хвилин. Приймають по 1 ст. л. 4 рази на день.
Дивіться також:  5 способів, як загадати бажання в новорічну ніч, щоб воно точно здійснилося

Крім цього, настойку використовують в якості додаткового засобу в процесі лікування алкоголізму для посилення блювотних позивів.

Обережно, отруйний!

Корисні властивості рослини плаун булавовидний

У процесі лікування за допомогою плауна булавоподобного варто чітко дотримуватися рекомендованих доз і попередньо пройти консультацію у фахівця, так як передозування може викликати багато побічних реакцій і ускладнень.

Серед протипоказань до застосування цієї трави значаться:

  • вагітність і період лактації;
  • складні захворювання нирок;
  • індивідуальна непереносимість.

Народна медицина часто здатна допомогти, коли офіційна безсила. Але і в цьому випадку варто грамотно і уважно підходити до процесу вибору засобів. Будьте здорові!

loading…

loading…

страницу нашли по запросам:
  • https://fsetyt com ua/poleznye-svojstva-rasteniya-plaun-bulavovidnyj/
Автор:
Дата:
Из той же категории: (Новини)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сейчас читают:


top